Tomas Nilsson
Huvudinstruktör och ordförande i styrelsen
JKS 6 Dan
JKS Instructor C
JKS Examiner C
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm

Lars Lucchesi
Vice huvudinstruktör och kassör i styrelsen
JKS 5 Dan
JKS Instructor C
JKS Examiner C
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm

Bertil Lucchesi
JKS 5 Dan
JKS Instructor C
JKS Examiner C
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm
Mika Lehto
Ledamot i styrelsen
JKS 5 Dan
JKS Instructor C
JKS Examiner C
Klubb: Mushindokai karateklubb, Gnosjö
Göran Toivainen
Vice kassör i styrelsen
JKS 5 Dan
JKS Instructor C
JKS Examiner C
Klubb: Mushindokai karateklubb, Gnosjö
Joel Haglund
Vice sekreterare i styrelsen
JKS 5 Dan
JKS Instructor D
JKS Examiner D
Klubb: Zenshinkai karateklubb, Hyltebruk
Paula Casadei
Vice ordförande i styrelsen
JKS 4 Dan
JKS Instructor D
JKS Examiner D
Klubb: Seiran karateklubb, Karlskrona
Anders Malmström
JKS 3 Dan
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm

Kjell Klasson
JKS 3 Dan
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm
Emil Svahn
JKS 3 Dan
Klubb: Zenshinkai karateklubb, Hyltebruk
Stefan Haglund
Ledamot i stryrelsen
JKS 2 Dan
Klubb: Oskarström karateklubb
Mikael Kjellström
Sekreterare i styrelsen
JKS 2 Dan
Klubb: Zenshinkai karateklubb, Hyltebruk
Ulf Magnusson
JKS 2 Dan
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm
Benedikt Eriksson
JKS 2 Dan
Webmaster/ IT-ansvarig
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm
Pernilla Persson
JKS 2 Dan
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm

Jesper Alexén
JKS 2 Dan
Klubb: Zenshinkai karateklubb, Hyltebruk

Niklas Nilsson
JKS 2 Dan
Klubb: Zenshinkai karateklubb, Hyltebruk
Caesar Leon
JKS 2 Dan
Klubb: Mushindokai karateklubb, Gnosjö
Marinko Bogdanovic
JKS 2 Dan
Klubb: Mushindokai karateklubb, Gnosjö

Charlotte Dravegård
JKS 2 Dan
Klubb: Mushindokai karateklubb, Gnosjö

Ioana Perju
JKS 2 Dan
Klubb: Mushindokai karateklubb, Gnosjö
Lennart Hjulfors
JKS 2 Dan
Klubb: Mushindokai karateklubb, Gnosjö

Evelina Sjösvärd
Ledamot i styrelsen
JKS 1 Dan
Klubb: Seiran karateklubb, Karlskrona

Anders Rundberg
JKS 1 Dan
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm

Victor Bogdanovic
JKS 1 Dan
Klubb: Mushindokai karateklubb, Gnosjö

Filip Bogdanovic
JKS 1 Dan
Klubb: Mushindokai karateklubb, Gnosjö
Suphonchat Varamitr
JKS 1 Dan
Klubb: Mushindokai karateklubb, Gnosjö
Patrik Ekstrand
JKS 1 Dan
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm
Tony Jonasson
JKS 1 Dan
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm
Johan Johansson
JKS 1 Dan
Klubb: Seiran karateklubb, Karlskrona
Mattias Nilsson
JKS 1 Dan
Klubb: Seiran karateklubb, Karlskrona

Oliver Lucchesi
JKS 1 Dan
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm

Anna Bylund
JKS 1 Dan
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm
Martin Svensson
JKS 1 Dan
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm

Daniel Daleke
JKS 1 Dan
Klubb: Seiran karateklubb, Karlskrona

Madelene Wahlström
JKS 1 Dan
Klubb: Zenshinkai karateklubb, Hyltebruk
Alice Stjernfelt
JKS 1 Dan
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm
Elicia Ekstrand
JKS 1 Dan
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm
Malva Ekstrand
JKS 1 Dan
Klubb: Zanshin karateklubb, Hässleholm